MPGA nariams

Nepakankamas vitamino D kiekis kelia riziką širdžiai

8 sausio, 2008

 JAV atliktas tyrimas parodė, kad nepakankamas vitamino D kiekis siejamas su didesne rizika susirgti širdies ligomis, praneša BBC.

Harvardo medicinos mokyklos tyrinėtojai teigia, kad tokia rizika yra ypač didelė tiems, kas kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio.

Straipsnyje žurnale „Circulation” jie teigia, kad vitamino D trūkumo žmogaus organizme sureguliavimas gali būti naudingas.

Vitamino D daugiausia gauname būdami saulėje, taip pat su tam tikrais produktais, kaip riebalų turtinga  žuvis ar kiaušiniai.

Baiminamasi, kad daug žmonių, įskaitant pagyvenusius, nėščiąsias ir tuos, kas dėvi visą kūną dengiančius drabužius, šio vitamino gauna nepakankamai.

Yra žinoma, kad vitamino D trūkumas silpnina kaulus, tai siejama ir su įvairiomis sklerozės bei reumatinio artrito rūšimis.

JAV atliktas tyrimas buvo pradėtas 1996 metais, jis apėmė daugiau nei 1700 žmonių, kurių amžiaus vidurkis 59 metai. Ištyrus vitamino D kiekį jų kraujyje, žmonės buvo stebimi iki septynerių metų.

Nustatyta, kad asmenys su nedideliu vitamino D kiekiu (mažiau nei 15 nanogramų mililitre) turėjo dukart didesnę riziką gauti širdies smūgį ar patirti priepuolį bei susirgti širdies liga palyginti su tais, kurių vitamino D kiekis buvo didesnis (per 15 nanogramų mililitre).

Didžiausią tikimybę susirgti širdies ligomis turėjo tie, kieno kraujospūdis didelis, o vitamino D kiekis kraujyje mažas.

Apskritai, 28 procentai tirtųjų asmenų turėjo mažesnį nei 15 ng/ml vitamino D kiekį kraujyje, ir tik 10 procentų turėjo daugiau nei 30 ng/ml kiekį, kuris laikomas idealiu kaulams.

Tyrėjai mano, kad nepakankamas vitamino D kiekis svarbus širdies ligoms todėl, kad jo receptoriai yra širdies raumenyje ir kraujagyslių sienelėse.

Tačiau dr. Thomas Wang, kuris vadovavo tyrimui, pridūrė: „Dar neįrodyta, kad vitamino D trūkumas iš tikrųjų padidina riziką susirgti širdies ligomis. Prireiks didelių klinikinių tyrimų išaiškinti, ar vitamino D trūkumo pašalinimas sumažina širdies susirgimų riziką”.

Kiti tyrimai dėl įvairių vitaminų vartojimo įtakos širdies sveikatai teigiamų rezultatų nedavė.

„Vien tik tai, kad su kitais vitaminais nepavyko, neatmeta galimybės rasti vitaminų, kurie gali apsaugoti nuo širdies ligų. Vitaminus nesudėtinga vartoti ir apskritai jie turi nedaug šalutinio poveikio,” sako dr. Wang.

 

Grįžti į ankstesnį puslapį