MPGA nariams

Airijoje surengta švietimo apie savigydą kampanija

7 sausio, 2008

Airijos sveikatos farmacinės rūpybos asociacija ir Airijos farmacijos sąjunga surengė kampaniją, kuria buvo siekiama visuomenei suteikti informacijos, kaip vaistais gydytis nedidelius negalavimus.

Mėnesį trukusia kampanija buvo siekiama informuoti visuomenę, kaip veiksmingai įveikti nežymius sveikatos sutrikimus, teisingai vartojant berecepčius vaistus, taip pat pasitariant su vaistininku ar bendrosios praktikos gydytoju.

Per kampaniją žmonės buvo skatinami įsisąmoninti šiuos keturius dalykus, kad jie kuo greičiau pasijustų sveikesni: būtina atidžiai perskaityti vaistų informacinį lapelį; pasikonsultuoti su vaistininku, jei kyla klausimų; visada vartoti nurodytą dozę; įsitikinti, ar vaisto tinkamumo laikas nepasibaigęs.

Kampanijai buvo sukurtas interneto tinklalapis www.feelbetter.ie, išleistas informacinis lapelis ir plakatas, nurodantys minėtuosius keturis dalykus, taip pat skleista atitinkama informacija per nacionalinį radiją ir internetu.

Viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad 91 procentas Airijos gyventojų remia idėją, jog pats vaistininkas skirtų berecepčius vaistus nedideliems sveikatos sutrikimams gydyti. Be to, dauguma airių yra už tai, kad vaistininkui būtų leista gydytojo paskirtus receptinius vaistus  pakeisti kitais, pigesniais vaistais, kai taip pasielgti yra saugu.

Rinkos tyrimo bendrovės „Behaviour & Attitudes” pernai liepą atlikta apklausa parodė, kad trys ketvirtadaliai Airijos gyventojų vaistinėse apsilanko bent kartą per mėnesį.

Grįžti į ankstesnį puslapį