MPGA nariams

Vitaminas A kasmet pasaulyje galėtų išgelbėti milijoną gyvybių - „Cochrane Collaboration“

9 gruodžio, 2010

Vaikams iki penkerių metų ir toliau turi būti duodama vitamino A papildų tose pasaulio dalyse, kur nustatytas šios maistinės medžiagos nepakankamumas, teigia tarptautinis medicinos mokslininkų susivienijimas „Cochrane Collaboration“.

Šiam prestižinei bendrijai priklausantys mokslininkai išanalizavo 43 anksčiau atliktus tyrimus, kuriuose dalyvavo beveik 200 tūkstančių vaikų ir kurių amžius buvo nuo 6 mėnesių iki 5 metų.
Mokslininkai padarė išvadą, kad vitamino A papildų vartojimas vaikų mirtingumą sumažino 24 procentais, daugiausia dėl sumažėjusių susirgimų tymais ir diarėjos.

„Pasaulyje nuo vitamino A nepakankamumo kenčia daugiau kaip 190 milijonų vaikų, o jų mirštamumą sumažinus 24 procentais, per metus būtų išgelbėta beveik milijonas gyvybių“, rašoma tyrimo ataskaitoje.

Pasak mokslininkų, vitamino A nepakankamumas yra didelė visuomenės sveikatos problema mažų ir vidutinių pajamų visuomenėse. Tačiau vitamino A papildų vartojimas negali būti nuolatinis šios problemos sprendimas, o reikia siekti, kad šio vitamino daugiau būtų gaunama su maistu.

Vaikams gaunant nepakankamai vitamino A, padidėja grėsmė jų sveikatai – dažniau susergama kvėpavimo takų ir akių ligomis, diarėja, tymais, o dėl kai kurių šių ligų komplikacijų mirštama.

Todėl Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vartoti vitamino A papildus nėščiosioms ir vaikams. Besivystančiose šalyse įgyvendinamos specialios programos.

„Cochrane Collaboration“ susivienijimo tyrėjai rekomenduoja tęsti atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamus tyrimus, vaikams nuo pusės iki penkerių metų amžiaus duodant vitamino A papildų. Taip pat reikia tirti įvairias vitamino dozes ir jo pateikimo formas, praneša nutraingredients.com.

Grįžti į ankstesnį puslapį