MPGA nariams

Kai kurie B grupės vitaminai gali numalšinti PMS

4 kovo, 2011

Daugiau vartodamos B grupės vitaminų tiamino ir riboflavino, maždaug trečdalis moterų gali išvengti priešmenstruacinio sindromo (PMS), teigia JAV mokslininkai.

Pasak naujo tyrimo, B vitaminų poveikis PMS tikėtinas, kadangi šiai grupei priklausantys tiaminas (B1) ir riboflavinas (B2) žinomi kaip reikšmingai dalyvaujantys sintetinant įvairius neurotransmiterius, susijusius su PMS.

Laikoma, kad daugelis reprodukcinio amžiaus moterų jaučia švelnius PMS simptomus, tačiau 8-20 procentų moterų prieš mėnesines atsirandanti įtampa ir nuotaikos svyravimai labai trukdo normaliam jų darbui ir bendravimui.

Priešmenstruacinis sindromas yra psichoneuroendokrininių simptomų kompleksas, jį sušvelninti gali ir sveika bei visavertė mityba.

Naujausią tyrimą atliko Masačusetso ir Ajovos universitetų mokslininkai, jų ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition”, praneša nutraingredients.com.

Mokslininkai išanalizavo duomenis apie 1057 moteris, kenčiančias nuo PMS, ir 1968 moteris be PMS simptomų.

„Nustatėme žymiai mažesnę PMS tikimybę moterims, kurios su maistu gaudavo daugiausia tiamino ir riboflavino”, rašo tyrimo autoriai.

Pavyzdžiui, nustatyta, kad 2-4 metus iki diagnozuojant PMS daugiausia riboflavino kasdien suvartojusioms moterims tokios diagnozės tikimybė buvo 35 procentais mažesnė nei moterims, kurios riboflavino vartojo mažiausiai.

Kita vertus, mokslininkai nenustatė, kad kiti B grupės vitaminai padėtų išvengti PMS.

Anksčiau mokslininkai yra paskelbę duomenų, kad išvengti PMS gali padėti kalcis ir vitaminas D, o PMS simptomus gali sušvelninti polinesočiosios riebiosios rūgštys ir vitaminas E.

Grįžti į ankstesnį puslapį