MPGA nariams

Vitaminas E gali sustiprinti kaulų sveikatą

19 rugsėjo, 2013

Vitaminas E gali sustiprinti kaulų sveikatą ir apsaugoti nuo osteoporozės, rodo Malaizijoje atlikti laboratoriniai tyrimai.

Tyrimams su laboratorinėmis žiurkėmis Kebangsaan universiteto mokslininkai naudojo vitaminą E, išgautą iš Lotynų Amerikoje paplitusio augalinio prieskonio anato. Nustatyta, kad vitaminas E skatino kaulų formavimąsi ir sustabdė jų nykimą laboratorinėmis sąlygomis, kurios atitiko menopauzę išgyvenančių ir osteoporozės paveiktų individų būseną.

Taip pat nustatyta, kad kartu vartojant vitaminą E ir cholesterolio kiekį kraujyje mažinantį lovastatiną, teigiamas poveikis buvo stipriausias, ir tai rodo, kad abi medžiagos sustiprino viena kitos veikimą. Vien tik lovastatino vartojimas teigiamo poveikio neturėjo.

Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine”, praneša nutraingredients.com.

Mokslininkai apibendrina, kad jų gautieji duomenys yra reikšmingi menopauzę išgyvenančioms moterims ir vyresnio amžiaus vyrams.

Menopauzę išgyvenančioms moterims osteoporozė gana dažna, kadangi dėl estrogenų trūkumo nyksta kaulinis audinys. Tai lemia dažnus ir netikėtus kaulų lūžius.

Yra žinoma, kad vitaminas E (tokoferolis) organizme veikia kaip antioksidantas, apsaugo kūno ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, lėtina senėjimo procesus, skatina organizmo audinių atsinaujinimą, stiprina imunitetą, mažina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Lietuvoje rekomenduojama vitamino E paros norma yra 12 miligramų.

Natūralūs vitamino E šaltiniai yra nerafinuotas aliejus, kiaušinio trynys, kepenys, riešutai, žirniai, pupelės, špinatai, pieno produktai.

Vitamino E trūkumas pasitaiko labai retai, nes vitamino E yra beveik visuose maisto produktuose. Trūkumas atsiranda dėl visiško badavimo, geltos, tulžies pūslės ligų, taip pat neišnešiotiems naujagimiams. Trūkstant šio vitamino, sutrinka nervų sistema, virškinimas, atsiranda alergija, vyrams sumažėja lytinis potraukis.

Grįžti į ankstesnį puslapį