For FSMA members

Apie mus

Maisto papildų gamintojų asociacija (MPGA) yra ne pelno siekianti organizacija, kuri skatina aktyvesnį medikų bei farmacininkų dalyvavimą ugdant protingą ir saikingą nereceptinių vaistinių preparatų bei maisto papildų vartojimą.

MPGA siekia, kad maisto papildų vartojimas būtų derinamas su medicininiu gydymu ir visuomenei būtų prieinama naujausia aktuali informacija apie sveikatos priežiūrą, pasiekimus medicinos bei farmacijos mokslo srityse.

MPGA ragina visuomenę rūpintis savo sveikata, stiprinti ir gerinti ją, propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir sveikatos stiprinimą natūraliais augalinės, gyvulinės ar mineralinės kilmės preparatais, informuoja vartotoją apie sveikatą saugančių ar ją gerinančių bei stiprinančių preparatų vartojimą, nesukeliančių žmogaus organizmui šalutinio poveikio, kontraindikacijų ar alergijų.

MPGA plėtoja maisto papildų rinką Lietuvoje, kartu su kompetetingomis Lietuvos Respublikos institucijomis dalyvauja formuojant ir vykdant bendrą savigydos produktų platinimo ir propagavimo politiką, aktyviai prisideda kuriant ir tobulinant maisto papildų verslą reglamentuojančius teisės aktus.

Maisto papildų gamintojų asociacija vienija Lietuvos bei kitų Europos Sąjungos šalių narių maisto papildų, specialiosios paskirties maisto produktų bei berecepčių vaistinių preparatų gamintojus ir gamintojų atstovus Lietuvoje. MPGA yra viena didžiausių organizacijų šalyje vienijanti minėto tipo gamintojus ir platintojus. Asociacijos narių – gamintojų produkcija apima didžiąją dalį maisto papildų ir specialiosios paskirties maisto produktų rinkos.

Remdamasi savo narių veikla ir patirtimi, Asociacija renka, kaupia, apibendrina ir teikia visuomenei informaciją apie žmogaus organizmo funkcionavimą, dažniausias širdies ir kraujagyslių, atramos ir judėjimo sistemos, virškinimo sistemos, odos, akių, peršalimo, vaikų bei kitas ligas, galimas sveikatos sutrikimo priežastis.

Maisto papildų gamintojų asociacija pavadinimą pakeitė 2011 m. gruodžio mėnesį, ankstesnis jos pavadinimas – Savigydos pramonės asociacija. Asociacija įkurta 2006 metų birželio mėnesio 22 dieną.

Nuo 2015 metų Maisto papildų gamintojų asociacija yra Europos sveikatinimo produktų gamintojų asociacijų federacijos (EHPM- European Federation of Associations of Health Product Manufacturers) narė.

Nuo 2015 metų Maisto papildų gamintojų asociacija yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė.

 

Mūsų misija

Mūsų misija – vienyti asociacijos narių pastangas, siekiant platesnių verslo sąlygų, skatinančių maisto papildų gamybos ir platinimo plėtrą Lietuvoje.

Strateginiai tikslai

  • Kartu su asociacijos nariais identifikuoti pagrindines problemas, stabdančias maisto papildų gamybos ir platinimo plėtrą šalyje bei siekti jų pozityvaus sprendimo.
  • Atstovauti organizacijų-narių interesus bei ginti bendras asociacijos pozicijas valstybės valdžios institucijose ir organizacijose, kai priimami sprendimai galintys turėti įtakos maisto papildų gamybos ir platinimo verslui šalyje.
  • Siekti, kad asociacijos narėmis taptų visos organizacijos Lietuvoje, įregistravusios maisto papildų gamybos ir platinimo verslą.
  • Pasiekti, kad asociacija būtų vieta, kur diskutuojama ir keičiamasi idėjomis aktualiausiais asociacijos nariams klausimais.
  • Integruotis į giminingas tarptautines organizacijas ir palaikyti pastovų ir glaudų ryšį su jomis.
  • Skleisti visuomenės tarpe sveiko gyvenimo įdėjas ir propaguoti sveiką mitybą, kaip vieną iš visaverčio gyvenimo garantų.

 

Valdymo struktūra

Asociacijos valdymo struktūra

  • Visuotinis narių susirinkimas. Aukščiausias Asociacijos valdymo organas.
  • Valdyba
  • Direktorius. Vienasmenis valdymo organas.